İç Mimarlık

Hizmet

İç Mimarlık

Bir mimari mekânın içinde, kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üreten meslek dalıdır.

İç mimarlık; güzel sanatların gerektirdiği plastik değerleri içeren, estetik bilgi ile yoğrulmuş ve mimarlığın bina olgusuyla ilişkilendirilen bir konumda da yer almaktadır.

İç mimarların hizmet ettikleri alanlar genel olarak söyle sıralanabilir:

 • Mekân tasarımının ilk aşamalarından, etütlerden, uygulamaların bitimine kadarki (karar verme-uygulama) süreci gerçekleştiren ekip içinde yer alır. Mekâna özgü mobilyaların (donanımların) elde edilen veriler doğrultusunda boyut ve kullanım verilerini saptar, özgün biçimleri gerçekleştirir.
 • İç mekânın yeniden düzenlenmesine, yeni bina yapımından daha sık gereksinim duyulduğu bir gerçektir. Yapımı tamamlanmış veya eski işlev dışında yeni bir işlev kazandırılacak yapıların iç mekânlarında öngörülen yeni işlevi, insanin yasam ve davranış biçimlerine göre çözümler ve düzenler.
 • Kültür kalıtı ya da tarihi eser olarak belirlenmiş eski yapıların iç mekânları ve bu mekânlarda yer alan öğelerin (mobilya, yapı elemanları vb.) saptanması ve restorasyonunu yapar. Geleneksel sanat ve kültürümüzün benimsetilmesi ve tanıtılmasına böylece aracı olmak iç mimarın çalışma alanı içindedir.

Fonksiyonel, şık ve kaliteli!

Sizin konforunuz bizim mutluluğumuz

Detaylı Planlama

İşlevsel Kullanım

Profesyonel Hizmet

Sosyal Medya
İnce Detaylar

Sizin için düşünüyoruz!

Sizin ihtiyacınıza ve isteklerinize göre düşünüyoruz. Mimari doğrular, fonksiyonel kullanım ve uygun ekipman ile isteğinizi şekillendiriyoruz. Şekillendirdiğimiz projeyi, planladığımız süre çerçevesinde hayata geçirerek, hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz.

Malzeme kalitesi, işçilik ve performans…

 • Malzeme kalitesi, çok iyi bir işçiliğin bile ömrünü kısaltabilir.
 • Kullanılan malzemeler konusunda bilgilendirilmeli ve buna göre ilerlemelisiniz.
 • Bazı malzemelerin fiyatları yüksek olsa da, ömrü ve kullanımı düşünüldüğünde doğru seçimdir.

Kaliteli işçilik, doğru referans ve prensipler…

 • Doğru işçilik için firmanın referansları çok önemlidir.
 • Referans olarak gösterilen fotoğrafların firmaya ait olmasına dikkat edilmelidir.
 • Firmanın yaklaşımı, iş prensipleri ve disiplini tadilat projenizin başarısı için oldukça önemlidir.

Zamanlama, planlama ve programlama…
 • Uygun ekipman ve kaliteli işçiliği bulmuş olsanız bile hayatta zaman en önemli olgulardan biridir.
 • Verilen zamana uymak için, doğru planlama, programlama ve bilgilendirme gerekmektedir.
 • Doğru plan ve programlama ile zamanlamaya uymak gerçek proje başarısını getirmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN!

İç Mimarlık

Arda Bey ile yeni aldığımız evin A'dan Z'ye tadilatı için çalıştık. Mutfak, banyo yenileme, pencere-kapı değiştirme, boya-badana, tüm altyapı yenilenmesi, özel dolap yapımı... gibi aklınıza gelebilecek tüm işleri Arda Bey yürüttü ve her şey ile yakından ilgilendi. Çelik kapı gibi dışarıdan ayrıca çalıştığımız ustalar ile koordinasyonu da aksatmadan sağladı. İçimize sinmeyen değişiklikler/düzeltmeler konusunda çok yapıcı yaklaştı ve yardımcı oldu. Salgın gibi zorlu bir dönemde çalışmaları aksatmadan yürüttü ve zamanında evimizi teslim aldık. Ev tadilatı gibi zorlu bir süreci bizi hiç yormadan ve strese sokmadan yürüttü. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Hiç tereddüt etmeden tavsiye ederim. Zevkine de güvenebilirsiniz 🙂

Nora K.

Nora K.

Diğer Hizmetlerimiz: